Pomysł na Escape roomy wziął się ze świata wirtualnego, czyli gier komputerowych. To tam gracze rozwiązywali zadania i skomplikowane łamigłówki by ich wirtualne postacie mogły przejść kolejne etapy gry. Ze względu na popularność tego typu gier przeniesiono je do świata rzeczywistego tworząc Escape roomy. W naszym kraju jest to dość młoda gałąź rozrywki, gdyż pierwsze Escape roomy powstały sześć lat temu. Bardzo szybko Escape roomy zyskały rzesze fanów, którzy mają „na swoim koncie” po kilkaset odwiedzonych pokoi zagadek. Istnieje wręcz turystyka Escape room’owa. Niestety tragiczne wydarzenia (pożar) w jednym z escape roomów w Koszalinie w styczniu 2019 roku wstrząsną całą branżą, ze względów proceduralnych (kontrole straży pożarnej) oraz ekonomicznych (spadek liczby odwiedzających) ponad połowa firm z tej branży zaprzestała działalności. Natomiast życie nie znosi próżni, więc już po kilku miesiącach rozpoczęło się odbudowywanie branży. W 2019 roku powstały dodatkowe obwarowania Prawno proceduralne odnośnie funkcjonowania escape roomów, więc obecnie powstające pokoje zagadek oraz te, które już funkcjonowały przed nowelizacją przepisów musza spełniać te wymogi. Podniosło się zarówno bezpieczeństwo jak i jakość pokoi.

Na czym polega zabawa w escape room BUNKIER51?

Przede wszystkim u nas stosujemy terminologię pokój zagadek, gdyż celem zabawy nie jest wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia tylko zrealizowanie „misji”. Pokoje pozostają cały czas otwarte, co daje poczucie komfortu u gości.

Podczas gry uczestnicy będą rozwiązywać zadania i zagadki logiczne oraz znajdować poukrywane wskazówki i przedmioty.

Nasze pokoje stworzone są według unikatowych scenariuszy (nie ma drugiego takiego samego pokoju w kraju), stawiamy na jakość materiałów i wykończenia, dzięki czemu wystrój jest bardzo realistyczny, a zagadki ciekawe mające nieszablonowe rozwiązania. To wszystko sprawia, że podczas gry przenosimy się całkowicie w świat i klimat danego pokoju.

Co daje zabawa w Escape room?

Jest to rozrywka przeznaczona zarówno na wyjście rodzinne z dziećmi, kameralne urodziny, randkę, czy wyjście firmowe.

Samo rozwiązywanie zagadek pobudza nasz mózg, ćwiczy spostrzegawczość, łamanie schematów oraz kreatywne myślenie. Często zagadki są tak skonstruowane, że do ich rozwiązania potrzebna jest współpraca przynajmniej dwóch osób, co z kolei uczy pracy zespołowej oraz integruje.

Bezpieczeństwo

Pierwszy pokój zagadek w Bunkier51 powstał w sierpniu 2019 roku, czyli już według nowych przepisów określających warunki i zasady bezpieczeństwa dla tego typu rozrywki.

Podczas zabawy uczestnicy mają możliwość swobodnego wyjścia (pokój nie jest zamykany), gdyż celem gry jest rozwiązanie zagadek, a nie wydostanie się z pokoju. Przeszliśmy pozytywnie kontrolę straży pożarnej pod kontem bezpieczeństwa pożarowego w całym naszym obiekcie. ZAPRASZAMY 🙂

escape-room Toruń
wejście do naszego escape-room w Toruniu